Delavnica "Boljše počutje v delovnem času"

 

Da bomo v leto 2025 zakorakali opremljeni z orodji za promocijo zdravja na delovnem
mestu bomo v torek, 28. januarja organizirali delavnico: »Boljše počutje v delovnem času«. Vsebina delavnice bo razdeljena na dva glavna, za ohranjanje našega zdravja in dobrega počutja še kako pomembna sklopa, in sicer: prehrana in gibanje.

Delavnica bo potekala od 9.00 do 13.00 v Mladinskem centru Vič.

 

Več o delavnici in prijava

Supervizija za mladinske delavce_ke

V okviru projekta DD – dostojno delo bomo organizirali supervizijo za mladinske delavce v 10 regijah po Sloveniji.

Izvedbo supervizije načrtujemo za 10 skupin (v vsaki regiji 1 skupina z 6-8 udeleženci) v obdobju od januarja 2025 do junija 2026.

Okvirna dinamika srečanj:

1) januar/februar 2025

2) marec 2025

3) april/maj 2025

4) junij 2025

5) september 2025

6) november 2025

7) januar 2026

8) marec 2026

9) april/maj 2026

10) junij 2026

Na voljo je okoli 80 prostih mest.

Prednost pri vključitvi v supervizijsko skupino bodo imeli mladinski delavci_ke, ki so zaposleni v okviru projektov Z mladinskim delom proti prekarnosti mladih ter tisti, ki so/bodo opravili usposabljanje DD – dostojno delo.

Prijave zbiramo na: https://wkf.ms/4gFh4pL

Za več informacij nam lahko pišete na info@dostojnodelo.si

Pretekli dogodki

Delavnica "Intervizija za mladinske delavce_ke"

Poleg usposabljanja, bomo v okviru projekta izvedli tudi različne krajše delavnice v živo.

Tokrat bomo govorili o interviziji kot metodi za podporo mladinskim delavcem. Najprej bomo pogledali osnovne elemente intervizije in njen namen. Nato pa bomo pogledali še konkretne metode intervizije, njihovo uporabnost ter v manjših skupinah praktično izpeljali ter uporabili vse o čemer bomo govorili. Predvsem bomo osredotočeni na uporabnost intervizije kot metode, ki lahko podpre večje ali manjše skupine raznolikih udeležencev pri reševanju situacij ali podpori za boljše delo.

Delavnico bosta vodili Maruška Kobe, socialna delavka in psihosocialna svetovalka, ki redno vodi intervizije tako za zaposlene, kot študente in prostovoljce ter Maja Majcen, socialna delavka, geštalt terapevtka pod supervizijo in psihosocialna svetovalka, ki je v preteklosti že vodila izobraževanja na temo intervizije ter ima izkušnje z vodenjem intervizij z različnimi skupinami.

 

Delavnico bomo izvedli v dveh ponovitvah in sicer:

v četrtek, 5. decembra od 9.30 do 13.30 v Kopru (Center mladih Koper)

v petek, 6. decembra od 9.30 do 13.30 v Mariboru (Zavod PIP).

Prijave zbiramo do 27. novembra na: https://wkf.ms/3YCt6tX

Za več informacij nam lahko pišete na info@dostojnodelo.si

 

Pravne delavnice

V oktobru in novembru 2024 smo za mladinske delavce_ke izvedli serijo Zoom delavnic na temo delovno pravne zakonodaje.

Program delavnic:

  • 3.10. ob 10.00 uri:       Kaj vse moram vedeti o pogodbi o zaposlitvi (Udeleženci bodo spoznali bistvene sestavine pogodbe o zaposlitvi za nedoločen in določen čas ter pravice in obveznosti, ki jih imajo v delovnem razmerju.)
  • 17.10. ob 12.30 uri:    Kaj vse moram vedeti o delovnem času in beleženje prisotnosti na delovnem mestu (Udeleženci se bodo seznanili z različnimi oblikami delovnega časa in obveznostjo beleženja prisotnosti na delu.)
  • 24.10. ob 10.00 uri:    Vse kar moram vedeti o letnem dopustu in regresu za letni dopust (Udeleženci se bodo seznanili s pravico do letnega dopusta, kako se izračuna in kateri dodatni dnevi lahko pripadejo delavcu, kaj je regres in kakšna je višina ter davčna obravnava le-tega.)
  • 7.11. ob 10.00 uri:      Vse kar moram vedeti o prejemkih iz delovnega razmerja (Udeleženci se bodo seznanili s pojmom plače – kaj je plača, kaj so dodatki k plači, bruto in neto plača, kako se pravilno bere plačilna lista.)
  • 21.11. ob 10.00 uri:      Spoznajmo prekarne oblike dela (Udeleženci se bodo podrobneje seznanili s pojmom prekarnosti in nekaterimi oblikami prekarnega dela: študentsko delo, avtorska in podjemna pogodba, agencijsko delo, platformno delo, s.p.)
  • 28.11. ob 10.00 uri:    Varstvo pravic delavcev (Udeleženci se bodo seznanili s posameznimi kategorijami delavcev, ki uživajo posebno varstvo ter s postopki uveljavljanja in varstva pravic, obveznosti in odgovornosti iz delovnega razmerja)

Uvodni posvet v okviru projekta »DD – dostojno delo«

Konzorcijski partnerji (Zavod Nefiks – vodilni konzorcijski partner, Mladinska Mreža MaMa, Socialna akademija, Zavod PIP in Inštitut za mladinski politiko), sodelujoči v projektu »DD – dostojno delo«, ki je financiran iz Javnega razpisa »Z mladinskim delom proti prekarnosti mladih (JR MDPM)«, smo organizirali uvodni posvet na temo prekarnega dela. S tem smo ob začetku izvajanja projekta vzpostavili povezavo s ključnimi deležniki, ciljnimi javnostmi in izpostavili problematiko prekarnega dela ter pomen mladinskega sektorja.

Posvet je potekal v četrtek, 30. maja 2024 od 9h do 13h v Mladinskem centru Vič (Tržaška 85, Ljubljana).

Glavni cilji projekta »DD – dostojno delo«, ki poteka od 1. 2. 2024 do 30. 9. 2026, so izvajanje programa usposabljanja za mladinske delavce s področja prekarnosti ter delavskih in socialnih pravic, informiranje mladih, organizacij v mladinskem sektorju in javnosti o problemu prekarnosti med mladimi ter vzpostavljanje nacionalnega podpornega okolja v mladinskem sektorju, ki bo na voljo mladim, v starosti od 15. do vključno 29. leta, in mladinskim delavcem. Projekt sofinancirata Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus.

Konzorcij partnerjev v projektu »DD – dostojno delo« je v prvi fazi projekta, 30. 5. 2024, organiziral uvodni posvet na temo prekarnega dela s ključnimi deležniki, tudi izven konzorcija partnerjev, ki so delili svoje izkušnje s področja prekarnega dela. Posvet je bil namenjen identifikaciji ključnih »problematik« prekarnega dela v mladinskem sektorju ter je služil kot priložnost, da se vzpostavijo ustrezne povezave z vsemi akterji v sektorju in širše ter identificirajo vsi potencialni deležniki in vsebine v projektu. Del posveta je bil osredotočen na deljenje izkušenj mladinskih delavcev, da v skupinah identificirajo glavne izzive na področju prekarnega dela, s katerimi se soočajo. Te smo zbrali v dokumentu, ki bo služil kot pomembna usmeritev pri nadaljnjem oblikovanju programa usposabljanj in nacionalne kampanje, saj bomo s tem na terenu med ciljno skupino identificirali, kaj sami prepoznavajo kot največje izzive.

Program:

8.30 – 9.30 Registracija udeležencev in čas za kavo
9.30 – 9.40 Uvod
9.40 – 10.40 Predavatelj: dr. Vesna Miloševič Zupančič
Naslov: Kaj je dostojno delo in kako je z dostojnim delom v mladinskem sektorju?
10.40 – 11.00 Odmor
11.00 – 12.00 Z mladinskim delom proti prekarnosti mladih (diskusijska kavarna)
12.00 – 12.45 Predstavitev povzetkov diskusijske kavarne in debata
12.45 – 13.00 Zaključek